Sosyal Medya

Günümüz teknolojisinin müthiş seviyelere ulaşmasıyla birlikte, şirketler açısından da sektörel rekabet koşullarının artası da kaçınılmaz bir sonuç doğurmuştur. Artık kişiler veya kurumlar pazarlama stratejilerini bu koşullara göre belirlemek ve tanıtım mecralarını en etkili şekilde kullanabilmek becerisine sahip olmalıdırlar.

Etkili iletişim; şirketler müşterileri veya müşteri adayları ile kolaylıkla bütün yenilik ve duyurularını paylaşabilmektedirler. Bu konuda en başarılı şirketler sektöre göre en çok beğeni ve takipçiyi toplayan şirketlerdir.

Markalaşma; kurumsal görünüm ve marka iletişimi açısından şirketin en geniş kitleye ulaşabilmesini sağlamakta; marka bilinirliği ve itibar yönetimi gibi faktörleri olumlu yönde desteklemektedir.

SEO’ya katkı; yapılan araştırmalara göre facebook, twitter vb. paylaşılan linklerin web siteleri açısından Google sıralamasını olumlu yönde etkilediği saptanmıştır.

Neden sosyal medya önemli?

Sosyal Medya da, Kurumsal Şirketlerin veya bu doğrultuda şirket politikalarını geliştirenlerin başvurduğu en önemli silahtır. Müşteriler veya müşteri adayları ile etkileşime geçmenin önemini kavramış şirketler başarıyı yakalayabilmektedirler.

Sosyal Medya Optimizasyonu

Sosyal Medya Optimizasyonu , Arama Motoru Optimizasyonu kadar etkilidir. Çünkü gün içerinde aktif olarak gezinilen ve her daim takip edilen sitelerde müşteri kitlesine ulaşmak çok kolaydır. Büyük şirketler ve holdingler sosyal medya sayfalarına ve hayranlarına çok dikkat etmektedirler. İnternet sitelerini ziyaret etmeyen müşterilerine günün büyük bölümünü geçirdikleri sosyal medyadan hitap etmektedirler. Bundan dolayı müşteri her sayfa dolaşımında gördüğü firmayı unutmaz itibar eder. Kurumsal firmalarda sosyal medya optimizasyonuna önem vermeli ve müşteri trafiklerini arttırabileceklerini bilmelidiler.

Sosyal medya ekibimiz, sosyal medya siteleri arasından en popüler olan Facebook, Twitter, Linkedin siteleri üzerinden size özel sayfa oluşturarak takipçi ve beğen sayılarınızı arttırmaktadır. Ayrıca sürekli kampanyalar, duyurular vb. aktivitelerle listenizde ki kişilere sürekli sizi hatırlatmakta ve marka değerinizi yükseltmektedir.