Sanal Tur (Virtual Tour)

Yabancı kaynaklarda Virtual Tour olarak da isimlendirilen Sanal Tur önceden elde edilen 360° panoramik fotoğrafların özel bir program aracılığı ile birbirine bağlanmasıdır. Sanal tur her türlü iç ve dış mekanın bilgisayar aracılığıyla internet ortamında izlenmesine olanak sağlar. Bu izleme esnasında kullanıcı fare veya klavye yardımı ile panoramik fotoğrafın içinde yukarı, aşağı ve sağa sola olmak üzere 3 boyutlu 360° ‘lik bir gezinti yapabilir. Bilişim sektöründe devrim yaratan bu uygulama Sanal Tur olarak adlandırılır.

Sanal Tur uygulaması ile ziyaretçi panoramik fotoğraflar üzerinde dilediği gibi dolaşabilir ve yerleştirilen kullanıcı etkileşimli kapılar sayesinde seçtiği başka bir panoramaya geçebilir. Uygulamalarımızda göreceğiniz gibi bir görüntüden diğer bir görüntüye geçmek, örneğin bir dış mekandan kapıyı tıklayarak bir başka iç mekana geçmek, masa üzerinde gördüğünüz bir mönüyü okumak, duvarda gördüğünüz bir tabloya yakından bakmak kolaylıkla mümkün olmaktadır. Böylelikle müşterileriniz sunduğunuz ürün ve hizmetleri bizzat mekanınızı ziyaret etmiş kadar yakından tanıyabilir ve ürünlerinizi hissedebilir.

Neden sanal tur?

İnternet üzerindeki en iyi interaktif mekan tanıtımıdır.Ziyaretçilere 360 derece gezinti imkanı tanır.Hızlıca yüklenir, kolayca kullanılır.Görüntü kalitesi videodan daha kalitelidir.Düz fotoğrafların yapamadığını yapar ambiyansı yansıtır.En hesaplı interaktif tanıtım yönetimidir.Sanal tur içerisinde mekânlarda yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapılabilmektedir.

Tasarım Cini , Sanal Turlarının Üstünlükleri

Yüksek fotoğraf kalitesi: Sanal Turun temeli fotoğraftır. İyi bir sanal tur iyi çekilmiş, iyi düzenlenmiş fotoğraflardan oluşur.Tasarım Cini sanal turlarının fotoğraflarının renkleri doğal, ışık seviyeleri dengelidir. Kötü ışık koşullarında çekilmek zorunda kalınan fotoğraflar bile dijital müdahale ile kaliteli hale getirilir. Özel durumlarda bile 360 derece fotoğrafın tüm alanlarının ışık değerlerinin dengeli olması için özel teknikler kullanılır.

Etkileyici ama sade: Tasarım Cini sanal turlarında, değişik sunum tekniklerinin hepsi birden karmaşa yaratacak ölçüde kullanılmaz. Etkileyici öğeler, izleyiciyi boğmadan, gezinmeyi zorlaştırmadan gerekli ölçüde kullanılır.

Son derece hızlıdır: Bilgisayar başındaki insanlar için çoğu zaman saniyeler bile çok uzundur. Bilgisayar kullanıcılarının çok büyük bölümünün internet hızları ve bilgisayar performansı profesyonellerinkinden daha düşüktür. Bu nedenle, Tasarım Cini sanal turlarında görüntülerin hızlı açılması, mekanlar arasındaki geçişin basit ve hızlı olmasına büyük önem verilir.