Logo Tasarım

Yeni bir ürün veya firmanız için amblem çalışması yapılarak, Firmanızı ve ürünlerinizi tasarımlarınıza uygun, hayalini kurduğunuz ama bir türlü yapmayı beceremediğiniz logolarınız, bannerleriniz isteğinize uygun tasarımlarla profesyonel tasarımcı kadromuzla memnuniyetiniz doğrultusunda yerine getirilmektedir.

Şirketlerin imzası olarak tanımlanabilecek logo şirket kimliğini üstlenmesi açısından başlangıç düzeyle yapılması ve tasarlatılması gereken bir semboldür. Çünkü şirketin yaptığı her iş bundan sonda o logo ile anılacaktır. İşte bu nedenledir ki ne kadar iyi bir logonuz varsa o kadar da iyi bir imaj ve görüntünüz var demektir.

Bu kadar önemli bir görevi olan logolar için günümüzde birçok şirket vardır. Bu şirketler müşteri ihtiyaçlarına ve şirketlerin amaçlarına uygun logolar hazırlamaktadırlar. Gelişen bilgisayar teknolojisinin getirdiği grafik tasarımı ile artık günümüzde çok daha görsel logolar tasarlamak mümkündür. Kaldı ki küçük çaplı web sitelerinin bile oldukça görsel logoları mevcuttur.

Neden Logo’ya ihtiyaç duyulur?

Logo tasarımı şirketlerin kimliğini yansıtan en önemli görsel öğedir. Bu bakımdan logo bir şirketin vizyonu açısından oldukça önem taşımaktadır. Günümüzde şirketlerin sayısının her geçen gün artması logo tasarımına verilen önemin de artmasına neden olmuştur. Çünkü modern şirketler artık misyon kadar vizyonun yani dış görünümün de önemli olduğunu fark etmişlerdir.

Logo ve Logo’nun Önemi

Logo, kurumsal kimliğinizin ana gövdesidir. İyi bir logo, bir firma için en akılcı ve getirisi olan yatırımdır. “Kaliteli hizmet veren bir firmanın kaliteli bir logosu olmalıdır” anlayışına dünyanın tüm kurumsal başarı öykülerinde rastlarız. Her yerde kullanabileceğiniz bir kimlik ögesi olup şu özellikleri taşımalıdır:

Sektörde benzersiz olmalıdır.Maksimum bilgiyi minimum sürede vermelidir.Mümkün olan en geniş kitle tarafından algılanabilmelidir. Renk, biçim gibi özellikleriyle firmanızın hizmet ve ürünleriyle ilişkili olmalıdır.Firmanızın “ruhunu” yansıtmalı, somutlaştırmalıdır.Bütün yüzey ve boyutlara sorunsuz uygulanabilmelidir.Farklı yüzey ve medyalara uygulanması aşırı masrafa yol açmamalıdır.