İçerik Geliştirme

Bir web sitesinin en önemli özelliklerinden biri sahip olduğu içeriklerin güncelliği ve doğruludur. Statik içeriği olan siteler bir süre sonra hedef kitlenin ilgisini çekmez, ziyaret oranlarını düşürür ve ortaya çıkma hedeflerine ulaşamadan ömrünü tamamlar. Bu nedenle unutmayın ki, bir web sitesi yaptırmak web’te doğru işler yaptığınız anlamına gelmez.

Sunduğumuz içerik geliştirme hizmeti ile web sitenize güncel içerikler oluşturur, bu içerikleri sitenizin gereksinimlerine göre güncelleriz. Yeterli içerik kaynağı olmayan sitelerde, içerik sağlayacak yeni projeler geliştiririz. Böylece site trafiğini sürekli canlı tutmanızı ve hedef kitlenizle doğru iletişim kurmanızı sağlarız.

İçerik geliştirme ve destek konusunda öncelikli olarak; İçerik bir kurumun sahip olduğu bilgi birikiminin ve entellektüel sermayenin kurum içerisinde güvenilir bir altyapı ile paylaşıldığı, kurum müşterilerime ve paydaşlara ulaştırıldığı takdirde önem oluşturan bir ögedir.İçerik aksi takdirde bilgi kirliği ve kaos oluşturmaktan başka bir şeye yaramaz.

İçerik geliştirme neden önemli?

Mevcut olan web sitenizdeki tasarım değişikliğidir.Sitenizdeki sayfa değişikleri , yeni sayfa eklentileri , tasarım değişikliği , grafik ve animasyon eklentileri , site güncellemeleri gibi işlemlerin hepsi bu konuya girmektedir. Web tasarımı görsel bir araçtan ziyade kişi yada kurumların internetteki sanal yüzüdür.

İçerik Geliştirmenin Püf Noktaları

Web sayfaları için içerik geliştirirken dikkat edilmesi gereken konuların başında web için yazı teknikleri gelmektedir. Yapılan araştırmalarda internet kullanıcıları, web sayfalarındaki yazıları okumuyor, sadece tarıyorlar.

Web için yazı yazarken ; Uzun düz yazılar yerine maddeleme yapmak.Ana ve ara başlıklar vermek.Başlıkları koyu veya farklı bir renkle yazmak.Tablo kullanmak.Her paragrafta sadece bir fikirden bahsetmek.Basılı materyallerinizde sözcük sayısını yarı yarıya azaltmanız gerekmektedir.

Bu basit değişiklikler ile içeriğinizi geliştirirken, insanlar yazılarınızı okurken sıkılmayacakları için web sitenize geri dönüş oranı artacaktır.